Bir bisküvi hikayesi

Faiz camide namaz kılmaktadır. Sağa selam verişini takip ederek, Oğuz'un elinde telefonla camiden çıkışını görürüz. Oğuz'u takip ederek "Namazdaken de aranır mı kardeşim? Tamam gidiyorum, iskelede bekleyeceğim dedim ya" der.

Oğuz büfeden bisküvi alır. Bisküviyi alışını ve poşetine koyuşunu görürüz.

Oğuz'u amorstan görürüz. Ekrana bakmaktadır. Oğuz'u geniş olarak görürüz, yanındaki boş yere Faiz oturur. Başıyla selam verir. Oğuz'un çantası Faiz'in oturduğu taraftadır.

Faiz'in olduğu taraftan yan cebinden bir şey çıkarttığını görürüz.

Açar ve bisküvi atar bir tane ağzına.

Oğuz bu sırada diğer tarafa bakmaktadır. Oğuz Faiz'in bisküvi yediğini farkeder. Yüzüne kızgın bir ifade bürünür. Faiz, Oğuz'a bisküvi ikram eder. Oğuz şaşkın ve sinirli bir şekilde bisküviyi alır. Bir taraftan söylenmektedir.

Son bisküvinin kaldığını görürüz. Faiz son bisküviyi çıkarıp bisküvi poşetini kavrar. Her ikisi de son bisküviye bakarlar. Faiz tebessüm eder, sonra bisküviyi ortadan ikiye bölüp yarısını Oğuz'a ikram eder.

Faiz başıyla selam verip ayrılır. Oğuz bozuk bir suratla "Güle Güle" der. Faiz ayrılınca telefonu alır cebinden. Bir numarayı arar. Telefonu cebine değil de poşetine koyarken bisküviyi görürüz. Şok oluşunu görürüz. Bisküviyi eline alır. Bir an tereddüt eder, kapılar kapanmaya başlamıştır. Aceleyle fırlar. Kapıyı son anda geçer. Vapura doğru hızla koşar fakat yetişemez. Uzunca seyrederiz...

- SON -

NOT: Bu hikaye, anonim bir hikayeden uyarlanmıştır. Hikaye internet üzerinde ve kitaplarda farklı versiyonlarda bulunmaktadır..
PS: The short film is adapted from a story which has different versions over internet and books. Here is link to a version.

SineMüslim

DİĞER FİLMLERİMİZ:
Bİr BİskÜvİ Hİkayesİ Hamdan Berbere Gİtmeyenİn KIyas RIza Bela YeŞİl Elbİse AskIda Ekmek Son Gün Elİfb I'm just